سیب

سیب قرمز

سیب قرمز بافتی نرم و پفکی دارد و بسیار خوش طعم و خوش عطر می باشد. شیرین تر و ترد تر از ارقام دیگر است و پوست آن ها نازک و سطح آن ها کاملا  قرمز و براق است. اندازه آن ها از بزرگ تا خیلی بزرگ متغیر است و به طور متوسط 75 میلی متر قطر دارند. در مقایسه با سیب های دیگر، دارای بهترین کیفیت هستند و می توان آن را برای مدت طولانی در دمای اتاق نگهداری کرد.  سیب قرمز به دلیل ترکیبات موجود در آن خواص زیادی دارد و احتمال بروز بیماری های دستگاه تنفسی را کاهش می دهد. سیب فوجی و سیب گالا در دسته سیب های قرمز قرار دارند.

 

 

سیب زرد

 سیب زرد یکی از ارقام محبوب در میان مردم است. این میوه طعم شیرین و پوست سفتی دارد و بسیار خوشمزه است. اندازه هر کدام از آن ها 60 تا 80 میلی متر است و در تهیه سالاد، پای سیب، مربا و انواع شیرین مورد استفاده قرار می گیرد. سیب زرد را نمی توان در مدت طولانی نگهداری کرد و باید زود مصرف شود.

 

سیب سبز

سیب سبز میوه ای سفت با پوست سبز روشن است. این میوه طعمی ترش و ملس دارد که مورد علاقه بسیاری از افراد است. میزان کالری و قند این سیب ها نسبت به دیگر سیب ها کمتر است و به دلیل وجود ترکیبات خاص باعث جلوگیری از لخته شدن خون می شود. سیب سبز خاصیت انبار مانی بالایی دارد و می توان در مدت طولانی آن  را نگهداری کرد.

 

سیب گلاب

 سیب گلاب میوه ای نرم، شیرین، آبدار و ترد است. به رنگ سفید کرم با رگه های قرمز می باشد. عطر و طعم فوق العاده ای دارد و بسیار خوشمزه و خوش رنگ است. پوست آن نسبت به دیگر سیب ها ضخیم تر است به همین علت عطر خود را بیشتر حفظ می کند.